W dniu 15 marca 2024 r. my, siostry z nowego Zarządu Generalnego naszego Zgromadzenia, dołączyłyśmy do sióstr z klasztoru generalnego w Rzymie, pielgrzymując do Manoppello w Abruzji, aby prosić o Boże błogosławieństwo i pomoc Ducha Świętego na kolejne 6 lat, które są przed nami.
W Manoppello znajduje się sanktuarium Najświętszego Oblicza Pana Jezusa, prowadzone przez braci kapucynów. Od wieków przechowywana jest tu relikwia przedstawiająca twarz Jezusa na cienkim jak opłatek materiale z wyraźnymi śladami Jego męki. Wizerunek nie został namalowany ludzką ręką i nie jest naukowo możliwe wyjaśnienie, w jaki sposób znalazł się on na tkaninie.
Wszystkich nas bardzo poruszyła ta twarz. Modlitwa papieża Benedykta XVI, który sam odwiedził Manoppello w 2006 roku i podniósł kościół pielgrzymkowy do rangi bazyliki, powinna być dla nas źródłem siły w naszej służbie Zgromadzeniu, w pewności, że każdy z nas jest nieskończenie kochany i że zawsze możemy ufać tej miłości i Jego miłosierdziu:
…Twoje spojrzenie spoczywa na nas z czułością i miłosierdziem.
Czerpmy z nich siłę miłości i pokoju,
który wskazuje nam drogę życia i daje odwagę,
by iść za Tobą bez lęku i bez kompromisów,
stać się świadkami Twojej Ewangelii
z aktywnymi znakami pobożności, miłości i przebaczenia…. Amen.

Po odmówieniu Drogi Krzyżowej, której stacje znajdują się na drodze do sanktuarium, po południu wróciliśmy do Rzymu pełne wdzięczności i radości.