Historia – S.Dulcissima

Sługa Boża S. M. Dulcissima Hoffmann

 

“Uratować jedną jedyną duszę, aby sprawić rzeczywiście radość Jezusowi i Maryi, co za szczęście!”.

Sługa Boża s. M. Dulcissima Hoffmann]

Urodziła się 07 lutego 1910 r. w Zgodzie na Śląsku, gdzie też poznała siostry Maryi Niepokalanej i postanowiła wstąpić do Zgromadzenia. Pokonując pewne trudności ostatecznie w roku 1928 została przyjęta do Kandydatury we Wrocławiu. Wkrótce zaczęły się u niej pojawiać oznaki poważnej choroby, która w zasadzie dyskwalifikowała ją od kontynuowania życia zakonnego, lecz mimo obowiązujących przepisów przełożona generalna postanowiła dopuścić ją do obłóczyn. Siostra Dulcissima z pełną świadomością przyjmowała cierpienia, ofiarując je za Zgromadzenie. Po licznych badaniach postawiono diagnozę: był to rak mózgu i nikt nie chciał się w tamtym czasie podjąć operacji. Prognozy były także nieobiecujące. Życiu siostry Dulcissimy towarzyszyły liczne objawienia. Już w dzieciństwie ukazywała się jej św. Teresa z Lisieux, która była jej przewodnikiem w życiu duchowym.

18 kwietnia 1932 r. złożyła swoje pierwsze, a trzy lata później wieczyste śluby. Jej dolegliwości nie ustąpiły, lecz nasilały się dodając nowych cierpień, co doprowadziło do śmierci, dn.18 kwietnia 1936 r. w Brzeziu nad Odrą. Miejscowa ludność czciła ją od początku jako świętą, a liczne uzdrowienia, które miały miejsce za życia, jak też po jej śmierci przypisywano niezachwianie wstawiennictwu tej młodziutkiej siostry. Siostra Dulcissima otoczona pobożnością wiernych czczona jest jako „Oblubienica krzyża”. 

 

Dnia 18 lutego 1999 r. w diecezji Katowice rozpoczął się proces beatyfikacyjny naszej siostry Dulcissumy, Heleny Hoffmann – Sługi Bożej. 

Obecnie proces beatyfikacyjny jest na szczeblu rzymskim.

Więcej informacji: www.dulcissima.pl