Zajęcia integracyjne i różnego rodzaju warsztaty są ważnymi i oczekiwanymi elementami naszego codziennego życia. Pomagają w odprężeniu mieszkanek, ćwiczą kreatywność i dowartościowują, sprzyjają pozytywnym  interakcjom społecznym, wydobywają to, co najlepsze i najbardziej twórcze z naszych Pań. Najważniejsze jednak że dają radość.

Nasz dom regularnie odwiedza Pan Kacper z Cyrku „Acapulco” , który organizuje dla mieszkanek pokazy magicznych sztuczek oraz umila czas w przeróżnych strojach, w zależności od okoliczności. Odwiedza ze swoimi pokazami również leżące osoby, które nie mogą wziać udziału we wspólnych zajęciach. Panie są zawsze żywo zainteresowane tym, co dzieje się za sprawą naszego gościa. Całemu wydarzeniu za każdym razem towarzyszy mnóstwo radości, a mieszkanki  bardzo chętnie pozują do wspólnych zdjęć z Panem Kacprem.

Wspólnie z lokalną społecznością senioralną z Dziennego Domu Pomocy „Pogodna Jesień” organizujemy w naszym domu cykliczne potańcówki przy hitach z lat młodości naszych mieszkanek. W trakcie potańcówek są różnego rodzaju konkursy oraz ulubione karaoke. Zabawy taneczne w naszym domu są organizowane regularnie, ponieważ mieszkanki uwielbiają tańczyć i śpiewać, co pozytywnie wpływa na ich samopoczucie i relacje w grupie.

Święta Wielkanocne są niezwykle ważnym czasem, zarówno w naszych sercach, jak i na naszych warsztatach  w ramach terapii zajęciowej. Dzięki uprzejmości Pracowni Warsztatów Artystycznych „ArtZagroda” mogłyśmy przeprowadzić zajęcia, na których mieszkanki otrzymały wielkanocne boxy z przepięknymi drewnianymi akcesoriami wielkanocnymi do samodzielnego złożenia i ozdobienia. Panie bardzo zaangażowały się w dopracowanie swoich świątecznych dzieł, a na zakończenie każda z nich otrzymała gromkie brawa i dyplom za udział w warsztatach. Wykonane prace można było podziwiać na naszej domowej wystawie.

28 marca 2024 r. Zespół Szkół Salezjańskich „Don Bosco” we Wrocławiu po raz kolejny odwiedził nasz dom, tym razem z grupą orkiestry. Pod batutą Pani Eweliny zabrzmiały przeboje muzyki rock, pop, jazz i folk. Muzycznym wzruszeniom nie było końca.