W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, 3 września odbyło się nocne czuwanie osób zaangażowanych w działalność i misję stowarzyszenia „Bakhita”.

#siećBakhita jest międzyzakonną sekcją współpracy i wsparcia, stworzoną w celu zwalczania i zapobiegania handlowi ludźmi oraz pomocy pokrzywdzonym w wyniku tego procederu. Członkami ogólnopolskiej Sieci Bakhita są osoby należące do różnych zgromadzeń zakonnych, stowarzyszeń, a także świeccy oddani tej sprawie. Wśród nich są osoby bezpośrednio pracujące z ofiarami handlu ludźmi, pracujące w różnego rodzaju instytucjach pomocowych oraz osoby zaangażowane w szeroko rozumianą prewencję i działalność edukacyjno -profilaktyczną.

Od początku istnienia tej inicjatywy uczestniczą w niej także siostry z naszego Zgromadzenia, które miały wpływ także na powstanie tego dzieła.

 

Tematem czuwania było hasło: „MIŁOSIERDZIE DAJE ŻYCIE”.

Podczas Eucharystii, homilię wygłosił bp. Grzegorz Ryś, który powiedział m.in, że: „Przebaczenie to nie zapomnienie… Przebaczenie jest decyzją… Przebaczamy człowiekowi wtedy, kiedy próbujemy go leczyć… formą leczenia jest to, że Jezus i Jego uczniowie siedzą z celnikiem przy stole… To jakiś rodzaj komunii i to jest to co leczy. Przebaczenie jest czymś co Cię musi zaangażować i co przychodzi z relacją, z jakimś rzeczywistym spotkaniem…”

Były poruszające świadectwa ludzi, którzy doświadczyli uzdrawiającej mocy Miłosierdzia Bożego – chwała Panu❣❣❣ oraz konferencja dr ks. Krzysztofa Matuszewskiego – „Cud przebaczenia”👍❤

Chór „Gospel Sound” i zespół „Siostra Anna i Przyjaciele” przepięknym śpiewem i muzyką ubogaciły całą noc modlitwy – dziękujemy 🙏❤

Całość znajduje się pod linkiem:

https://m.facebook.com/…/a.49887757…/498877583645860/…