To otwierające rozmowę z Bogiem proste, listopadowe pytanie można postawić, spoglądając na miejsce spoczynku naszej służebnicy Bożej siostry Dulcissimy Hoffmann.

Kilkadziesiąt lampek, świeże kwiaty – to wszystko świadczy o żywej pamięci o siostrze, która tu w Brzeziu była przecież zaledwie trzy lata. Jak wiele osób staje w miejscu Jej doczesnego spoczynku tu i teraz, przyprowadzanych nadzieją, która podtrzymywana jest z pokolenia na pokolenie i nigdy nie gaśnie.  Siostra jest tu i teraz.

To przeświadczenie, bardzo żywe, przyprowadza na to miejsce wiernych z bliska i z daleka. Naprawdę wiele osób staje przed Jej sarkofagiem osobiście, nie zważając na porę dnia, czy nocy. Odbieramy sporo wiadomości mailowych, telefonów, próśb o modlitwę co pozwala naszej wspólnocie być w „Dulcissimowym Pogotowiu Modlitewnym”. A ludzie piszą i dzielą się swoimi przeżyciami:

            Niejednokrotnie zdarza się, że impulsem by przybyć do s. Dulcissimy staje się artykuł w gazecie, wysłuchane świadectwo a nawet przypadkowa rozmowa.

 

            BŁAGAM O POMOC… W modlitwie o CUD UZDROWIENIA dla taty Achimka… BŁAGAM… Leży w Czeladzi na oddziale intensywnej opieki.. A my nie możemy przy nim być Serce mi pęka (Dagmara).

            Chciałabym Siostrę i Współsiostry poprosić o modlitwę nowenną za wstawiennictwem s. Dulcissimy o łaskę uzdrowienia dla ciężko chorej Izabeli, przebywającej w śpiączce w szpitalu. Mieszkam w Niemczech (Izabella).

Wybacz mi moje błędy w języku polski z powodu mój  trudności w pisaniu po polski… Proszę o modlitwę i skrawek materiału dotkniętego o grób Siostry (Martin z Brazylii).

            Musiałam tu przyjechać. S. Dulcissima mi się śniła i zapewniła, że będzie się mną opiekować (Emilia z Belgii).

 

Gdzie jest s. Dulcissima?

Blisko Boga, który w swej dobroci posługuje się osobą służebnicy Bożej, aby przyprowadzić do siebie dusze poszukujące i spragnione łaski.

 

Panie, głusi odzyskują słuch a ślepi wzrok, znad grobu Twojej służebnicy jeszcze nikt nie odszedł niewysłuchany. I moją modlitwą nie gardź, lecz racz ją wysłuchać. Amen.

 

Gdzie jest s. Dulcissima?

Ona sama zdradza pragnienie i pewność nieba, wyraźnie nazywając swe oczekiwania: Do zobaczenia w niebie! Chętnie idę do domu Ojca i nadal pragnę pomagać.

 

Warto zaprzyjaźnić się z siostrą Dulcissimą, która jest tu i teraz, blisko Boga i nadal pragnie pomagać.

 

Modlitwa:

Przychodzę do Ciebie, siostro moja Dulcissimo, aby prosić Cię o radę i pomoc. Ty zawsze spieszyłaś z pomocą innym ludziom. Dźwigałaś ich brzemiona i prowadziłaś do Nieba. Wiem, że moja prośba będzie przez ciebie wysłuchana, dlatego z ufnością proszę cię, wyjednaj mi u Boga łaskę… i prowadź mnie prostą drogą do Nieba. Amen.

 

W brzeskiej wspólnocie zakonnej codziennie modlimy się nowenną za wstawiennictwem służebnicy Bożej s. Marii Dulcissimy Hoffmann, dołączając wszystkie powierzane intencje.

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy nowenną.

 

Droga Siostro, Drogi Bracie!

Nowenną możesz modlić się i prosić o wstawiennictwo służebnicę Bożą siostrę Marię Dulcissimę Hoffmann bezpośrednio z tabletu lub smartfona. Aplikację znajdziesz w Google Play pod adresem: dulcissima.pl:

https://play.google.com/store/apps/details?id=xyz.appmaker.kknxod&hl=pl

 

S. Maria Małgorzata Cur