Lubię spotykać się z naszymi pracownikami w naszym centrum seniora w Cochem Klosterberg, lubię spotykać się z naszymi współpracownikami.

 

Tak, a dzisiaj spotkałam „naszą” Agatkę przypadkiem przy sprzątaniu i po prostu powiedziałam do niej: „Miło, że tu jesteście i pilnujecie porządku:”

Jej odpowiedź: porządku nauczyła nas siostra Agnes 50 lat temu.

Przyjechałam do Klosterbergu w 1972 roku na rok praktyk gospodarczych, a potem zostałam z siostrą Agnes przez 25 lat.

Nie zawsze było łatwo się z nią dogadać i robić wszystko dobrze… ale w życiu osobistym wiele się od niej nauczyłam i jestem z tego dumna.

W przyszłym roku przejdę na emeryturę – wtedy będę u Sióstr Maryi Niepokalanej w sumie 50 lat i mogę tylko podziwiać, jak ten czas minął.

To był i jest cenny czas. Lubię patrzeć na minione lata – nawet teraz chętnie przychodzę z domu i zawsze cieszę się, gdy się spotykamy.

„Zawsze mają dobre słowo dla nas pracowników i wiemy, że modlą się za nas… to takie ważne uczucie!

Inaczej, co by się ze mną stało – gdyby Siostry nie towarzyszyły mi w mojej życiowej wędrówce.

Jestem im wszystkim bardzo wdzięczna i nadal będę wierna siostrom. Siostry zestarzały się w międzyczasie i może uda mi się przynajmniej oddać im trochę z tego, co dobrego od nich otrzymałam.

 

Pani Agathe jest aktywna jako pracownik we wszystkich obszarach dotyczących porządku I czystości w naszym domu seniora. Dba o porządek w całym domu, nawet w tych miejscach, które w innych okolicznościach łatwo przeoczyć.

 

Dziękujemy jej i życzymy dalszego błogosławieństwa Bożego

Siostra M. Felicitas